Na BitFlyer Japan, Bitcoin Rewards Program trafia na nowy rekord

Sandali Handagama
Na BitFlyer Japan, Bitcoin Future Rewards Program trafia na nowy rekord
Liczba miesięcznych użytkowników, którzy zdobyli T-Punkty, czyli punkty lojalnościowe, za płatności bitcoin (BTC) na giełdzie bitFlyer w Japonii osiągnęła w sierpniu rekordowy poziom. W ubiegłym roku obie firmy nawiązały współpracę, aby zaoferować klientom nagrody.

Według raportu BitFlyer zamieszczonego w artykule CoinDesk Japan Thursday, giełda nie określiła liczby użytkowników serwisu. Ale BTC w sierpniu po raz pierwszy od roku obracało 1,3 mln jenów japońskich (12.400 dolarów).

Midori Kanemitsu, analityk rynku w BitFlyer, wskazał, że odzwierciedla to większy trend: na tle COVID-19 i globalnego łagodzenia polityki pieniężnej, Bitcoin przechodzi od inwestycji spekulacyjnych dla osób prywatnych do instytucjonalnego zabezpieczenia przed inflacją.

Kanemitsu oczekuje również, że inwestorzy instytucjonalni wejdą na japoński rynek bitcoinów.

Sondaż BitFlyer, przeprowadzony na początku tego roku, wykazał, że 30% nowych odwiedzających giełdę to osoby w wieku 20 lat, a liczba ta podwoiła się w stosunku do poprzedniego badania przeprowadzonego w 2018 roku.
System nagród, uruchomiony w sierpniu 2019 roku, pozwala użytkownikom posiadającym konto BitFlyer na wymianę T-pointów na BTC.
Użytkownicy mogą również zarobić 1 T-punkt za każde 500 jenów (~4,80$) wydanych w BTC w sklepach członkowskich uczestniczących w badaniu.