Odrzucenie wybicia Ethereum (ETH): długoterminowy trend pozostaje byczy

Ethereum odbił się na długoterminowym obszarze wsparcia 325 USD.

Długoterminowe wskaźniki techniczne są optymistyczne.

ETH waha się między wsparciem a oporem na poziomie 0,0325 i 0,04

Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Pomimo gwałtownego spadku na początku września, ruch cenowy Ethereum (ETH) jest nadal niezmieniony. Jednak krótkoterminowy spadek może nastąpić, zanim cena wznowi długoterminowy ruch w górę.

Wskaźniki długoterminowe
Handlowiec kryptowalut @Iamcryptowolf nakreślił wykres ETH, zauważając, że odczyt średniej ruchomej (MA) w ciągu ostatniego roku jest niesamowicie podobny do tego z BTC w 2015 r., Przed ogromnym okresem byka, który doprowadził do ostatecznego maksimum wszechczasów.

Wszystkie trzy zdarzenia doprowadziły do ruchu w górę, ale zakres i długość tego ruchu były różne. Chociaż trwało to tylko kilka miesięcy w 2019 r., Ruch w 2017 r. Trwał ponad rok, a ruch na 2020 r. Nadal trwa.

Odczyty z MACD i RSI są podobne w przypadku krzyżyków z 2017 i 2020 r. (Zielone strzałki), natomiast różnią się w przypadku z 2019 r. (Czerwone). To sprawia, że bardziej prawdopodobne jest, że krzyże z 2017 i 2020 roku były bardziej do siebie podobne niż te z 2019 roku i przemawia za możliwością trwałego ruchu w górę.

Bliższe spojrzenie na tegoroczny ruch pokazuje, że bycza struktura jest nadal nienaruszona. Cena od marca podąża za rosnącą linią wsparcia, która wciąż jest nienaruszona. Ponadto ETH przebił się powyżej poziomego obszaru oporu 315 USD i potwierdził go później jako wsparcie.

Jednak cena została odrzucona przez poziom 0,5 Fib poprzedniego ruchu w dół, tworząc długi górny knot. Gdyby cena przebiła się powyżej tego poziomu, kolejne obszary oporu znajdowałyby się na poziomie 545 USD i 690 USD.

Bliższe przyjrzenie się wykresowi dziennemu ujawnia, że ETH zostało odrzucone przez obszar 390 USD, który jest zarówno poprzednim poziomem wsparcia, który stał się oporem, jak i między poziomami 0,382 – 0,5 Fib całego poprzedniego spadku.

Poziom już raz odrzucił cenę. Dopóki ETH nie przekroczy tego poziomu, jest bardziej prawdopodobne, że niedawny wzrost od minimów z 5 września jest raczej cofnięciem niż początkiem nowego ruchu w górę

Odrzucenie byłoby potwierdzone przez rozbicie krótkoterminowej rosnącej linii wsparcia, która utrzymuje się od poprzednich minimów. Prawdopodobnie spowodowałoby to spadek ceny w kierunku mniejszego wsparcia knota na poziomie 325 USD.

Para ETH / BTC ma bardzo podobne odczyty wskaźników technicznych w tygodniowych ramach czasowych. Oscylator stochastyczny już dokonał byczego przecięcia, a MACD rośnie. Chociaż RSI jest wyprzedany, nie spowodował jeszcze niedźwiedziej dywergencji.

W chwili pisania tego tekstu cena wahała się między wsparciem i oporem na poziomie, odpowiednio, 0,0325 i 0,040 jena, po kilkukrotnej walidacji tego pierwszego jako wsparcia.

Przebicie powyżej obszaru oporu może wywołać bardzo szybki wzrost, ponieważ opór prawie nie występuje aż do ฿ 0,055.